WiZ Wi-Fi BLE 50W GU10
The Bulb
| Colour temperature | 2200-6500K |
| Lifetime |
Nominal: 15000 hours Switch cycles: 50000 |
| Light output | Full colour |
| Lumen output | Up to 345 lumens |
| Start up | Instant 60% light output |
Body
| Dimensions (mm) | 50x58 (WxH) |
| Weight (kg) | 0.05 |
Connectivity
| Bluetooth | Yes |
| WiFi | Yes |
Features
| Control | Yes - app or voice |
| Form factor | GU10 |
| General features |
Colour consistency: 6 SDCM Colour rendering index (CRI): 90 Power factor: 0.51 Starting time: <0.5s Peak intensity: 550 cd Lamp current: 40mA Lumen maintenance factor: 70% Efficacy: 73lm/W |
| Voice controls | Yes |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Compatibility
| App compatibility | WiZ app |
Power
| Energy efficiency class | G |
| Power source | Mains |
| Power supply | 220V-240V 50-60Hz |
| Wattage | 50W |
| Power consumption | Typical: 4.7W |