WiZ True Rechargeable Table Lamp Type G
The Bulb
| Diameter | 116mm |
| Lifetime | Average at 2.7 hours per day: 25 years |
| Lumen output | 400 |
Design
| Control type | Touch panel controls |
Body
| Dimensions (mm) | 193x116x116 (HxWxD) |
| Weight (g) | 650 |
| Water resistant | Yes - IP20 |
| Dust resistant | Yes - IP20 |
Features
| Surge Protection | Yes - Class II |
| Cable length (m) | 1 |
| General features |
Colour temperature: 2200-6500K Lumen maintenance factor: 70% Number of switch cycles: 50000 Integrated LED Colour consistency: 6 SDCM Colour rendering index: 80 Lamp current: 90mA Efficacy: 29lm/W Power factor: 0.6 |
| Special features |
Dual Zone Light effect SpaceSense technology Dynamic light modes |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Compatibility
| App compatibility | WiZ app |
| Smart assistant compatibility |
Google Home Alexa Siri |
Power
| Power supply | Rechargeable battery |
| Voltage | 200-240V |
| Wattage | 13.5W |
| Power consumption | 0.60kW |