Tapo P100 Mini Smart Plug
Environmental
| Operational humidity | 10%-90% |
| Operational temperature | 0ºC-35ºC |
Body
| Dimensions (mm) | Without pins: 51x72x40 (HxWxD) |
Connectivity
| Bluetooth | Yes - 4.2 |
| WiFi frequency | 2.4GHz |
| WiFi | Yes |
Features
| Modes |
Away Schedule |
| Voice controls | Yes |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Compatibility
| Smart assistant compatibility |
Alexa Google Assistant Samsung SmartThings |
Power
| Maximum power supply wattage | 2300W |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |