Tapo L930-10 Multicolour Smart WiFi Light Strip
The Bulb
| Colour temperature | 2500-6500K |
Lightbulb
| Type |
LED 300 RGB 300 White |
Body
| Dimensions (mm) | 5000x10x3 (LxWxD) |
| Weight (g) | 891 |
Connectivity
| WiFi | Yes - IEEE 802.11 b/g/n 2.4GHz |
Display
| Brightness | 200lm/m |
Features
| Colour | Multicoloured - via app |
| Compatibility |
Apple HomeKit Amazon Alexa Google Assistant |
| Features | Music sync |
| Smart | Yes |
| Dimmable | 1%-100% - via app |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Compatibility
| App compatibility | Tapo App |
Power
| Energy efficiency class | G |
| Voltage |
100-240V AC 50/60Hz |
| Power consumption |
Standard: 24W Standby: 0.4W |
Operation
| Operating humidity |
10%~90% RH Non-condensing |
| Operating temperature | -15ºC~40ºC |
Certification
| Certification | CE, FCC, IC, JRF, VCCI, RCM, NCC, BSMI, RoHS |