Tapo L920-5 Multicolour Smart Wi-Fi Light Strip
Lightbulb
| Type | LED |
Body
| Dimensions (mm) | 5000x10x3 (LxWxD) |
| Weight (g) | 57 |
Connectivity
| WiFi | Yes |
| WiFi frequency | 2.4GHz |
Display
| Brightness | 2100mcd |
Features
| Colour | Multicoloured - via app |
| Compatibility |
Amazon Alexa Google Assistant Apple Home |
| Features |
Music sync Built-in IC chip PU coating 50 colour zones |
| Scheduling | Yes |
| Smart | Yes |
| Dimmable | 1%-100% - via app and cloud |
| Modes | Away Mode |
| Timer | Yes |
| Voice controls | Yes |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Compatibility
| App compatibility | Tapo App |
Power
| Voltage | AC 220-240V 50/60Hz |
| Power consumption | 20.5W |
Operation
| Operating humidity | 10%~90% |
| Operating temperature | -15ºC~40ºC |