Sony SRS-ULT50 Wireless Speaker
Bluetooth
| Communication system | Version 5.3 |
| Compatible profiles | Yes |
| Frequency range | 2.4GHz |
| Frequency transmission range | 20Hz - 20000Hz |
| Supported codecs | Yes |
Interface
| Input and output terminals | Yes |
General Features
| Power consumption | 27W |
| Water protection |
IP66 IP67 |
| Power supply | DC |
Body
| Dimensions (mm) | 320x144x125 (WxHxD) |
| Weight (kg) | 3.3 |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Compatibility
| App compatibility | Sound Connect |
Power
| Battery life (hrs) | 25 |
| Power consumption (Energy-saving mode) | Networked Standby Mode: 2W |
Sound
| Speaker type |
Woofer Tweeter (L/R) |
| Speaker size | 79mmx107mm |