Sonos Sub Mini Wireless Subwoofer
Audio
| Frequency response | As low as 25Hz |
Body
| Dimensions (mm) | 230x305x230 (WxHxD) |
| Weight (kg) | 6.35 |
Processor
| Processor |
ARM Cortex-A9 processor ARM Cortex-M4 processor |
Connectivity
| WiFi | Yes |
Memory
| Device memory |
4GB SDRAM 4GB NV |
Features
| Indicator light | Yes |
| Special features |
Trueplay tuning technology Internet radio tuner |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Compatibility
| App compatibility | Sonos app |
| Compatibility | All non-portable Sonos speakers |
Power
| Power cable | 2m |
| Voltage | 100-240V 50/60Hz |
Sound
| Amplifier | Class-D digital |
| Equaliser (EQ) | Adjustable with Sonos app |
| Woofer | Dual 6-inch woofers |
Interfaces/Ports
| Ethernet port | Yes |