Pioneer HDJ-CUE1 DJ Headphones
Body
| Dimensions (mm) | 154x190x80 (WxHxD) |
| Weight (g) | 215 |
Features
| Cord length (m) |
Detachable coiled: 1.2 Extended: 1.8 |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Power
| Power supply | 2000mW |
Sound
| Driver size (mm) | 40mm dome type |
| Frequency range | 5Hz-30kHz |
| Impedance (Ohms) | 32 |
| Sound pressure level (SPL) | 104dB |