MSI Stealth 17 Studio A13VF Laptop (Windows 10)
Battery
| Battery type | 4-Cell Lithium-polymer |
| Battery capacity | 99.9WHrs |
Body
| Dimensions (mm) | 397.6x283.5x20.1 (WxDxH) |
| Weight (kg) | 2.8 |
Connectivity
| Bluetooth | Yes - 5.2 |
| WiFi (WLAN) | Yes - 6E |
Processor
| Processor core count | 14 |
| Processor thread count | 20 |
| Model | Intel Core i7 13700H |
| CPU speed | Up to 5GHz |
Display
| Resolution | 2560x1440 |
| HD Ready / Full HD / Ultra HD | Full HD |
| Size (") | 17.3 |
| Refresh rate | 240Hz |
Messaging
| Yes |
Platform
| Operating system | Windows 11 Home |
Memory
| Expandable memory | Yes - 64GB |
| RAM | 16GB |
| Card slot | 1x SD Express Memory Card Reader |
| Speed | DDR5 - 5200 |
Camera
| Camera type | Integrated webcam |
| Number of cameras | 1 |
| Primary camera | Front facing |
Features
| Portable | Yes |
| Backlit keyboard |
UK RGB Chiclet |
| Document viewer | Yes |
| Music player | Yes |
| Video player | Yes |
| Web browser | Yes |
Graphics card
| Model | NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU 8GB |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Power
| Power source | Rechargeable battery |
| Power supply | 240W AC adapter |
| Speaker output |
2x 2W Speakers 4x 2W Woofers |
Sound
| Built-in speaker | Yes |
| Audio details |
Nahimic 3 Audio Enhancer Hi-Res Audio |
| Number of speakers | 2 |
Storage
| Hard drive capacity | 1TB NVMe SSD |
Interfaces/Ports
| Ethernet port | Yes |
| HDMI port | 1x HDMI |
| Headphone/Microphone | Yes |
| USB port |
1x USB-C Thunderbolt 4 with Power Delivery Charge 1x USB-C 3.1 Gen 2 with DisplayPort 2x USB Type-A 3.2 Gen 1 |