Lenovo L24i-4A 23.8-inch FHD Monitor
Body
| Dimensions (mm) |
With stand: 433.8x539.4x182.9 (HxWxD) Without stand: 315.2x539.4x41 (HxWxD) |
| Tilt range | -5º~22º |
| Weight (kg) |
With stand: 3.8 Without stand: 3 |
Display
| Backlight technology | WLED |
| Brightness | Typical: 250 nits |
| Colour gamut | 99% sRGB |
| Colours | 16.7 million |
| Contrast ratio | 1,500:1 |
| Panel type | IPS |
| Pixels per " | 93 |
| Response time |
Off: 14ms Normal: 6ms Extreme: 4ms MPRT: 1ms |
| Screen size | 23.8-inch |
| Viewing angle | 178° |
| Screen resolution | 1920x1080 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Refresh rate | 100Hz |
| Screen type | Flat |
Security
| Kensington lock | Yes |
Accessibility
| Accessibility features |
Eyesafe certified 2.0 TÜV Rheinland certified Natural Low Blue Light |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Power
| Energy efficiency class | D |
| Power supply | 100-240VAC 50/60Hz |
Sound
| Built-in speaker | Yes |
| Sound output | 2x 3W |
Interfaces/Ports
| 3.5mm audio output | Yes |
| HDMI port | Yes |
| VGA | Yes |