JBL PartyBox Stage 320
Bluetooth
| Frequency range | 2.4GHz-2.4835GHz |
| Auracast | Yes |
Battery
| Audio playback | Up to 18 hours |
| Battery type |
JBL BATTERY 400 Lithium-ion |
| Charging time (hrs) | 3 |
| Battery capacity | 68Wh |
Body
| Dimensions (mm) | 335x670x385 (WxHxD) |
| Weight (kg) | 16.5 |
Connectivity
| Bluetooth profiles |
A2DP V1.4 AVRCP V1.6 |
| Multipoint connection | Yes |
| Bluetooth | Yes - 5.4 |
Features
| Portable | Yes |
| Splashproof | Yes |
| Cable length (m) | 2 |
| General features |
Karaoke function JBL Pro Sound AI Sound Boost |
| Water resistant | Yes - IPX4 |
| Built-in light effects | Yes |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Compatibility
| App compatibility | JBL PartyBox |
| Microphone | Yes |
Power
| Power supply | 100-240V 50/60Hz |
Sound
| Frequency range | 40Hz-20kHz |
| Sound output | 240W |
Formats
| Audio Formats |
MP3 WAV WMA FLAC |
Interfaces/Ports
| Auxiliary input | Yes |
| 3.5mm audio input | Yes |
| 3.5mm audio output | Yes |
| Microphone input | Yes |
| USB port | 1x USB Type-A |