HP Victus 15L TG02-1003na (Windows 10)
Motherboard
| Chipset | Intel H670 |
Body
| Dimensions (mm) | 55x297.3x337 (WxDxH) |
| Weight (kg) | 6.31 |
Connectivity
| Bluetooth | Yes - 5.3 |
| WiFi (WLAN) | Yes - 6 |
Processor
| Processor core count | 10 |
| Processor thread count | 16 |
| Model | Intel Core i5 13400 (13th Generation) |
Platform
| Operating system | Windows 11 Home |
Memory
| Memory slots (total) | 2 DIMM |
| Maximum memory | Up to 32GB |
| RAM | 8GB |
Security
| Kensington lock | Yes |
Graphics card
| Graphics card type |
Dedicated Discrete: NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER Integrated: Intel UHD Graphics 730 |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Power
| Power supply | 80 Plus Gold certified |
| Wattage | 350W |
Sound
| Surround sound | 5.1 |
Interfaces/Ports
| 3.5mm audio output | Yes |
| Audio In | Yes |
| Display port | Yes |
| DVI port | Yes |
| Ethernet port | Yes - RJ-45 |
| HDMI port | Yes |
| Microphone input | Yes |
| USB port |
1x USB Type-C 5Gbps signaling rate 2x USB Type-A 10Gbps signaling rate 2x USB Type-A 5Gbps signaling rate 4x USB 2.0 Type-A |