HP OmniDesk S03-0006na Slim Desktop PC (Windows 10)
Motherboard
| Chipset | Intel H770 |
Body
| Dimensions (mm) | 303.5x308x100 (WxHxD) |
| Weight (kg) | 3.8 |
Processor
| Processor core count | 20 |
| Processor thread count | 28 |
| Model | Intel Core i7-14700 |
| CPU speed | Up to 5.4GHz |
Connectivity
| WiFi | Yes - 6 |
| Bluetooth | Yes - 5.4 |
Memory
| Memory slots (total) | 2 |
| Memory type | DDR5 |
| RAM | 16GB |
Security
| Kensington lock | Yes |
Graphics card
| Graphics card type | Integrated |
| Model | Intel UHD Graphics |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Power
| Power | 180W |
| Power source | Mains |
Storage
| Hard drive type | SSD |
| Hard drive capacity | 1TB |
Interfaces/Ports
| Audio out | Yes |
| Display port | Yes |
| Ethernet port | Yes |
| HDMI port | Yes |
| Headphone/Microphone | Yes |
| USB port |
3x USB Type-A 1x USB Type-C 4x USB 2.0 Type-A |
Software
| Operating system | Windows 11 Home |