HP Omen 25L GT15-0011na (Windows 10)
Body
| Dimensions (mm) | 165x396.1x448 (WxDxH) |
| Weight (kg) | 13.81 |
Connectivity
| Bluetooth | Yes - 5.2 |
| WiFi (WLAN) | Yes - 6 |
Processor
| Processor core count | 6 |
| Processor thread count | 12 |
| Processor type | AMD Ryzen 5 5600G |
Features
| Fan Type | Active fan-sink with 4-pin fan control |
| Form factor |
Micro ATX Channel board exchangeable: 240x240mm |
Platform
| Operating system | Windows 11 Home |
Memory
| Hard drive capacity | 512GB |
| RAM | 16GB |
Graphics card
| Graphics card type | NVIDIA GeForce RTX 3060 (12GB) |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Power
| Maximum power supply wattage | 500W |
Sound
| DTS | X Ultra technology |
Interfaces/Ports
| Headphone jack/audio line-out | Yes |
| Audio In | Yes |
| Audio out | Yes |
| Display port | Yes - 3 |
| Ethernet port | Yes - RJ-45 |
| HDMI port | Yes - 1 |
| Microphone input | Yes - 2 |
| USB port |
Front: 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A Back: 4x USB 2.0 Type-A 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C |