HP 27-cr0031na All-in-One Desktop PC (Windows 10)
Body
| Dimensions (mm) | 730x730x325 (WxHxD) |
| Weight (kg) | 11.2 |
Connectivity
| Bluetooth | Yes |
| WiFi | Yes - 6 |
Processor
| Processor core count | 8 |
| Processor thread count | 16 |
| Model | AMD Ryzen 7-7730U |
| CPU speed | Up to 4.5GHz |
Display
| Resolution | 1920x1080 |
| Size (") | 27 |
Memory
| Memory type | DDR4 |
| RAM | 8GB |
Features
| Webcam | HP True Vision |
| Form factor | All-in-One |
Graphics card
| Graphics card type | Integrated |
| Model | AMD Radeon Graphics |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Power
| Power source | Mains |
Sound
| Speaker type | Dual speakers |
Storage
| Hard drive type | SSD |
| Hard drive capacity | 512GB |
Interfaces/Ports
| Ethernet port | Yes |
| HDMI port | Yes |
| Headphone/Microphone | Yes |
| USB port |
1x USB Type-C 2x USB 3.0 Type-A 2x USB 2.0 Type-A |
Software
| Operating system | Windows 11 Home |