HP 24-cr0062na All-in-One Desktop PC (Windows 10)
Body
| Dimensions (mm) | 540.5x409x186.2 (WxHxD) |
| Weight (kg) | 5.27 |
Connectivity
| Bluetooth | Yes - 5.3 |
| WiFi | Yes - 6 |
Processor
| Processor core count | 8 |
| Processor thread count | 8 |
| Model | Intel Core i3-N300 |
| CPU speed | Up to 3.8GHz |
Display
| Resolution | 1920x1080 |
| Brightness | 250 nits |
| Colour gamut | 99% sRGB |
| HD Ready / Full HD / Ultra HD | FHD |
| Size (") | 23.8 |
| Display type |
Anti-glare Three-sided micro-edge |
Memory
| Memory type | DDR4 |
| RAM | 8GB |
| Speed | 3200MHz |
Features
| Webcam | HP True Vision 1080p FHD IR |
| Form factor | All-in-One |
Graphics card
| Graphics card type | Integrated |
| Model | Intel UHD Graphics |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Power
| Power source | Mains |
| Power consumption | 65W |
Sound
| Sound output | 2x 2W |
| Speaker system | Dual speakers |
Storage
| Hard drive type | SSD |
| Hard drive capacity | 512GB |
Built-in Devices
| Built-in microphone | Yes - Dual Array |
Interfaces/Ports
| Ethernet port | Yes |
| HDMI port | Yes |
| Headphone/Microphone | Yes |
| USB port |
1x USB Type-C 2x USB Type-A 2x USB 2.0 Type-A |
Software
| Operating system | Windows 11 Home |