HP 24-cb1039na All-in-One Desktop PC (Windows 10)
Body
| Dimensions (mm) | 540.6x419x183.7 (WxHxD) |
| Weight (kg) | 5.37 |
Connectivity
| Bluetooth | Yes - 5 |
| WiFi | Yes - 5 |
Processor
| Processor core count | 6 |
| Processor thread count | 8 |
| Model | Intel Core i3-1215U |
| CPU speed | Up to 4.4GHz |
Display
| Resolution | 1920x1080 |
| Brightness | 250 nits |
| Colour gamut | 72% NTSC |
| Size (") | 23.8 |
| Touch screen | No |
| Display type |
Full HD Anti-glare Three-sided micro-edge |
Operating system
| Operating system | Windows 11 Home |
Memory
| Memory type | DDR4 |
| RAM | 8GB |
| Speed | 3200MHz |
Camera
| Video recording | Yes |
Features
| Webcam | HP Wide Vision 1080p FHD IR |
| Form factor | Customised |
| Type | All-in-One |
Security
| Kensington lock | Yes - Kensington MicroSaver lock slot |
Graphics card
| Graphics card type |
Integrated Discrete |
| Memory type | GDDR5 |
| Model |
Intel UHD Graphics NVIDIA GeForce MX450 |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Power
| Power supply | Smart AC power adapter |
| Power consumption | 65W |
Sound
| Speaker type | 2W Dual speakers |
Storage
| Hard drive type | PCIe NVMe M.2 SSD |
| Hard drive capacity | 256GB |
Built-in Devices
| Built-in microphone | Yes - Dual Array |
Interfaces/Ports
| Ethernet port | Yes |
| HDMI port | Yes |
| Headphone/Microphone | Yes |
| Memory card slot | Yes - 2 SODIMM |
| USB port |
2x USB Type-A 2x USB 2.0 Type-A |
Accessories
| Included |
HP 225 White Wired Keyboard Mouse |