HP 22-dg0007na All-in-One Desktop PC (Windows 10)
Body
| Dimensions (mm) | 493.5x382.7x169.9 (WxHxD) |
| Weight (kg) | 4.17 |
Processor
| Processor core count | 4 |
| Processor thread count | 4 |
| Model | Intel Celeron N100 |
| CPU speed | Up to 3.4GHz |
Connectivity
| WiFi | Yes - 6 |
| Bluetooth | Yes - 5.3 |
Display
| Resolution | 1920x1080 |
| Anti-glare | Yes |
| Brightness | 250 nits |
| Colour gamut | 99% sRGB |
| Display features | Flicker free |
| HD Ready / Full HD / Ultra HD | Full HD |
| Screen size | 21.45-inch |
Memory
| Memory type | DDR5 |
| RAM | 8GB |
| Speed | 4800MT/s |
Camera
| Additional features | Temporal noise reduction |
| Camera | HP True Vision |
| Resolution | 720p |
Features
| Form factor | All-in-One |
Security
| Webcam privacy cover | Yes |
Graphics card
| Graphics card type | Integrated |
| Model | Intel UHD Graphics |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Power
| Power source | Mains |
| Power supply | 65W Smart AC power adapter |
Sound
| Sound output |
2x 2W Total: 4W |
Storage
| Hard drive type | UFS |
| Hard drive capacity | 128GB |
Built-in Devices
| Built-in microphone | Yes - dual array |
| Built-in speakers | Yes - dual |
Interfaces/Ports
| Ethernet port | Yes |
| HDMI port | Yes |
| Headphone/Microphone | Yes |
| USB port |
1x USB Type-C 2x USB 2.0 Type-A 2x USB Type-A |
Software
| Operating system | Windows 11 Home |