eufy RoboVac X8 Hybrid
Battery
| Battery type | 5200mAh Li-ion |
Body
| Dimensions (mm) | 345x345x97.2 (WxDxH) |
| Weight (kg) | 3.5 |
Connectivity
| WiFi | Yes |
Features
| Power | 14.4V |
| Water tank capacity | 250ml |
| Brush type | Rotating |
| Filter |
High Performance filter Washable |
| Max volume (DB) | 60 |
| Special features | Auto Boost: BoostIQ |
| Special features | A.I Map Technology 2.0 |
| Special features | iPath Laser Navigation |
Compatibility
| App compatibility | EufyHome App |
| Smart assistant compatibility |
Alexa Google Assistant |
Power
| Running time (mins) | 180 |
| Suction power (W) | 2x 2000Pa |
Top specifications
| Bagged / bagless | Bagged |
Key Information
| Capacity (ltr) | 0.4 |
| Floor type |
Hard floor Carpet |
Connection type
| Cordless | Yes |