CyberPowerPC CyberPower Gaming PC - Ryzen 7 9800X3D - GeForce RTX 5080 (Windows 10)
Body
| Dimensions (mm) | 486x220x466 (HxWxD) |
| Weight (kg) | 12 |
Processor
| Processor core count | 8 |
| Processor thread count | 16 |
| Model | AMD Ryzen 7 9800X3D |
| CPU speed | Up to 5.2GHz |
Connectivity
| WiFi | 6 |
Platform
| Operating system | Windows 11 Home |
Memory
| RAM | 32GB |
Features
| Cooling system | 240mm CPU Liquid Cooler |
Graphics card
| Model | NVIDIA GeForce RTX 5080 |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Power
| Power | Maximum Thermal Design Power: 120W |
Storage
| Hard drive capacity | 2TB SSD |
Interfaces/Ports
| Display port | Yes |
| HDMI port | Yes |
| USB port |
2x USB Type-A 2.0 4x USB Type-A 3.0 1x USB-C |
| Headphone jack | Yes |