CyberPowerPC CyberPower Gaming Desktop Bundle - Ryzen 5 4500 - GeForce RTX 3050 (Windows 10)
Body
| Dimensions (mm) | 205x450x360 (WxHxD) |
Processor
| CPU | AMD Ryzen 5 4500 |
| Processor core count | 6 |
| Processor thread count | 12 |
| CPU speed | Up to 4.1GHz |
Connectivity
| WiFi | Yes |
Display
| Screen size (") | 23.8 |
| Screen resolution | 1920x1080 |
Memory
| Memory type | DDR4 |
| RAM | 16GB |
Graphics card
| Model | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Storage
| Hard drive type | SSD |
| Hard drive capacity | 500GB |
Interfaces/Ports
| Microphone input | Yes |
| USB port |
1x USB 3.0 Type-A 2x USB 2.0 Type-A |
| Headphone jack | Yes |
Software
| Operating system | Windows 11 Home |