Asus Vivo AiO V241 (Windows 10)
Design
| Bezel Type | 3-sided bezeless |
Body
| Dimensions (mm) | 540x165x409 (WxDxH) |
| Weight (kg) | 5.40 |
Connectivity
| Bluetooth | Yes - 5.1 |
| WiFi (WLAN) | Yes - 5 |
Processor
| Model | Intel Core i7-1165G7 |
| CPU speed | Up to 4.7GHz |
Display
| Anti-glare | Yes |
| Brightness | 250 nits |
| Colour gamut | 100% sRGB |
| HD Ready / Full HD / Ultra HD | FHD |
| Screen size (") | 23.8 |
| Screen resolution | 1920x1080 |
Platform
| Operating system | Windows 11 Home |
Memory
| RAM | Up to 64GB |
Camera
| Camera |
Yes - front-facing 720p |
Features
| Quad Core | Yes |
| Touch screen | Yes |
| LED display | Yes |
Security
| Security features |
Password Protection McAfee free trial Trusted Platform Module |
| Kensington lock | Yes |
Graphics card
| Model | Intel Iris Xe graphics |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Power
| Power supply |
Mains Up to 90W |
Storage
| Hard drive capacity | 512GB |
Built-in Devices
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speakers | Yes |
Interfaces/Ports
| Ethernet port | Yes |
| HDMI port | Yes - 2 |
| Headphone/Microphone | Yes |
| USB port |
4x USB 3.2 1x USB 2.0 |