Asus V500MV-13620H015W Mini Tower Desktop PC (Windows 10)
Body
| Dimensions (mm) | 155x347x296 (WxHxD) |
| Weight (kg) | 6 |
Connectivity
| Bluetooth | Yes - 5.4 |
| WiFi | Yes - 6 |
Processor
| Processor core count | 10 |
| Processor thread count | 16 |
| Model | Intel Core i7-13620H |
| CPU speed | Up to 4.9GHz |
Memory
| Memory type | DDR5 |
| RAM | 16GB |
Features
| Noise cancelling | Yes - AI |
Graphics card
| Brand | Intel |
| Graphics card type | Integrated |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Power
| Power source | Mains |
Storage
| Hard drive type | SSD |
| Hard drive capacity | 512GB |
Interfaces/Ports
| Display port | Yes |
| Ethernet port | Yes |
| HDMI port | Yes |
| USB port |
2x USB 3.2 Type-A 4x USB 2.0 Type-A 1x USB 3.2 Type-C |
| Headphone jack | Yes |
Software
| Operating system | Windows 11 Home |