Asus V500MV-13420H113W Mini Tower Desktop PC (Windows 10)
Body
| Dimensions (mm) | 155x347x296 (WxHxD) |
| Weight (kg) | 6 |
Connectivity
| Bluetooth | Yes - 5.4 |
| WiFi | Yes - 6 |
Processor
| Processor core count | 8 |
| Processor thread count | 12 |
| Model | Intel Core i5-13420H |
| CPU speed | Up to 4.6GHz |
Memory
| Memory type | DDR5 |
| RAM | 8GB |
Features
| Accessories included |
USB keyboard USB optical mouse |
| Cooling system | Air Cooler |
| Noise cancelling | Two-way AI technology |
Security
| Kensington lock | Yes |
Graphics card
| Model | Intel UHD Graphics |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Power
| Power source | Mains |
| Power supply | 180W |
Performance
| Noise level | 38dB |
Storage
| Hard drive capacity | 512GB |
| Hard drive interface | M.2 NVMe PCIe 4 SSD |
Interfaces/Ports
| Display port | Yes |
| Ethernet port | Yes |
| HDMI port | Yes - 1.4 |
| Headphone/Microphone | Yes |
| USB port |
2x USB 3.2 Gen 1 Type-A 4x USB 2.0 Type-A 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
Software
| Operating system | Windows 11 Home |