Asus M3702WFAK-WA080W All-in-One Desktop PC (Windows 10)
Body
| Dimensions (mm) | 613x217x456 (WxHxD) |
| Weight (kg) | 8.9 |
Connectivity
| Bluetooth | Yes - 5.3 |
| WiFi | Yes - 6E |
Processor
| Processor core count | 4 |
| Processor thread count | 8 |
| Model | AMD Ryzen 5 7520U |
| CPU speed | Up to 4.3GHz |
Display
| Resolution | 1920x1080 |
| Anti-glare | Yes |
| Backlight technology | Yes - LED |
| Brightness | 250 nits |
| Colour gamut | 100% sRGB |
| Display features | Wide view |
| HD Ready / Full HD / Ultra HD | Full HD |
| Screen size | 27-inch |
| Viewing angle | 178° |
| Display type | NanoEdge |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Refresh rate | Up to 75Hz |
Memory
| Memory type | LPDDR5 |
| Memory card reader | SD |
| RAM | 8GB |
Camera
| Camera type | HD camera |
| Resolution | 1080p |
Features
| Noise cancelling | Yes - AI |
| Special features | 91% screen-to-body ratio |
| Video calling | Yes |
Security
| Security features |
BIOS Booting User Password Protection HDD User Password Protection and Security Microsoft Pluton Security Processor |
| Webcam privacy cover | Yes |
| Kensington lock | Yes |
Graphics card
| Model | AMD Radeon Graphics |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Power
| Energy star rating | Yes - 8.0 |
| Power source | 90W AC adapter |
| Power supply | 100-240V AC 50/60Hz |
Sound
| Audio details | SonicMaster |
| Dolby Atmos | Yes |
| Sound output |
2x 3W Total: 6W |
Storage
| Hard drive type | SSD |
| Hard drive capacity | 512GB |
Built-in Devices
| Built-in microphone | Yes - array |
| Built-in speakers | Yes - stereo |
Interfaces/Ports
| Ethernet port | Yes |
| HDMI port | 2x HDMI 1.4 |
| Headphone/Microphone | Yes |
| USB port |
3x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C 2x USB 2.0 Type-A |
Additional Information
| Software/Apps included |
MyASUS ASUS Business Manager |
Software
| Operating system | Windows 11 Home |