Asus AiO V470VA Desktop PC
Body
| Dimensions (mm) | 617.2x447x210.1 (WxHxD) |
| Weight (kg) | 9 |
Connectivity
| Bluetooth | Yes - 5.4 |
| WiFi | Yes - 6E |
Processor
| Processor core count | 8 |
| Processor thread count | 12 |
| Model | Intel Core i5-13420H |
| CPU speed | Up to 4.6GHz |
Display
| Resolution | 1920x1080 |
| Brightness | 300 nits |
| Colour gamut | 100% |
| Colours | sRGB |
| Size (") | 27 |
| Touch screen | No |
| Viewing angle | 178° |
| Display type |
Full HD Wide view Anti-glare NanoEdge |
Operating system
| Operating system | Windows 11 Pro |
Memory
| Memory type | DDR5 |
| Expandable memory | Up to 32GB |
| RAM | 8GB/16GB |
| Speed | 5200MHz |
Camera
| Video recording | Yes |
Features
| Webcam | 1080p FHD IR |
| Type | All-in-One |
Security
| Security features |
BIOS Booting User Password Protection HDD User Password Protection Trusted Platform Module |
| Kensington lock | Yes - Nano lock slot |
Graphics card
| Model | Intel UHD Graphics |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Power
| Amperage | 4.74A/6A |
| Energy efficiency class | 8 |
| Power source | Mains |
| Power supply | 100-240V AC 50/60Hz |
Storage
| Hard drive type | PCIe NVMe M.4 SSD |
| Hard drive capacity | Up to 1TB |
Built-in Devices
| Built-in microphone | Yes - Array |
Interfaces/Ports
| Ethernet port | Yes |
| HDMI port | 2x HDMI 1.4 |
| Headphone/Microphone | Yes |
| Memory card slot | Yes - SODIMM |
| USB port |
3x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x USB 2.0 Type-A 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
Storage/Memory
| Expandable storage | Up to 2TB |