Asus AiO V440VA Desktop PC (Windows 10)
Body
| Dimensions (mm) | 541x416x210 (WxHxD) |
| Weight (kg) | 6.9 |
Connectivity
| Bluetooth | Yes |
| WiFi | Yes - 6 |
Processor
| Processor core count | 6 |
| Processor thread count | 8 |
| Model | Intel Core i3-1315U |
| CPU speed | Up to 4.5GHz |
Display
| Resolution | 1920x1080 |
| Anti-glare | Yes |
| Brightness | 250 nits |
| Colour gamut | 100% sRGB |
| HD Ready / Full HD / Ultra HD | Full HD |
| Size (") | 23.8 |
| Touch screen | No |
| Viewing angle | 178° |
| Display type | NanoEdge |
Memory
| Memory type | DDR5 |
| RAM | 8GB |
Camera
| Camera type | Retractable ASUS AI |
| Resolution | 1080p FHD |
| Video recording | Yes |
Security
| Webcam privacy cover | Yes |
| Kensington lock | Yes |
Graphics card
| Model | Intel Graphics |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Power
| Power source | Mains |
| Power supply | 100-240V AC 50/60Hz |
Storage
| Hard drive type | SSD |
| Hard drive capacity | Up to 512GB |
Built-in Devices
| Built-in microphone | Yes |
Interfaces/Ports
| Ethernet port | Yes |
| HDMI port | Yes |
| Headphone/Microphone | Yes |
| Memory card slot | Yes |
| USB port |
3x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x USB 2.0 Type-A |
Software
| Operating system | Windows 11 Home |