Asus A5702 AiO Desktop PC (Windows 10)
Body
| Dimensions (mm) | 467x613x213 (HxWxD) |
| Weight (kg) | 3.8 |
Connectivity
| Bluetooth | Yes - 5.3 |
| WiFi | Yes - 6E |
Processor
| Processor core count | 10 |
| Processor thread count | 12 |
| Model | Intel Core 5 120U |
| CPU speed | Up to 5GHz |
Display
| Resolution | 1920x1080 |
| Anti-glare | Yes |
| Colour gamut | 100% sRGB |
| Display type | NanoEdge IPS LCD |
| HD Ready / Full HD / Ultra HD | Full HD |
| Screen size | 27-inch |
| Viewing angle | 178° |
| Aspect ratio | 16:9 |
Platform
| Operating system | Windows 11 Home |
Memory
| RAM | 16GB |
Features
| Built-in microphone | Yes |
| Noise cancelling | Yes |
| Special features |
92% screen-to-body ratio Wake on approach Walk-away lock |
Security
| Webcam privacy cover | Yes |
| Kensington lock | Yes |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Sound
| Subwoofer | Yes |
| Dolby Atmos | Yes |
| Sound output | 2x 2W |
Speakers
| Number of speakers | 2 |
Storage
| SD card reader | Yes |
Interfaces/Ports
| Ethernet port | Yes |
| HDMI port | Yes |
| USB port |
5x USB Type-A 1x USB-C Thunderbolt 4 1x USB-C 3.2 Gen 2 |
| Headphone jack | Yes |