Asus A3402 AiO All-in-One Desktop PC (Windows 10)
Body
| Dimensions (mm) | 539x165x423 (WxHxD) |
| Weight (kg) | 5.4 |
Connectivity
| Bluetooth | Yes - 5.4 |
| WiFi | Yes - 6E |
Processor
| Processor core count | 10 |
| Processor thread count | 12 |
| Model | Intel Core i5-1335U |
| CPU speed | Up to 4.6GHz |
Display
| Resolution | 1920x1080 |
| Anti-glare | Yes |
| Brightness | 250 nits |
| Colour gamut | 100% sRGB |
| Contrast ratio | 1000:1 |
| Display features | 88% screen-to-body ratio |
| Display type | NanoEdge IPS LCD |
| HD Ready / Full HD / Ultra HD | Full HD |
| Screen size | 23.8-inch |
| Viewing angle | 178° |
| Aspect ratio | 16:9 |
Memory
| Memory type | DDR5 |
| Expandable memory | Up to 64GB |
| RAM | 8GB |
| Card slot | 1x 2-in-1 card reader SD/MMC |
Camera
| Camera type | Integrated webcam |
| Resolution | 720p |
Features
| Built-in microphone | Yes |
| Document viewer | Yes |
| Music player | Yes |
| Noise cancelling | Yes |
| Video calling | Yes |
| Video player | Yes |
| Web browser | Yes |
Security
| Webcam privacy cover | Yes |
| Kensington lock | Yes |
Graphics card
| Graphics card type | Intergrated |
| Model | Intel Iris Xe Graphics |
Warranty
| Device warranty | 24 months |
Power
| Power source | 90W AC Adapter |
| Power supply | 100-240V AC 50/60Hz |
Sound
| Audio details | Built-in stereo speakers with SonicMaster |
| Dolby Atmos | Yes |
| Sound output |
2x 3W Total: 6W |
Speakers
| Number of speakers | 2 |
Storage
| SD card reader | Yes |
| Hard drive capacity | 512GB |
Built-in Devices
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speakers | Yes |
Interfaces/Ports
| Ethernet port | Yes |
| HDMI port | Yes - 2 |
| Headphone/Microphone | Yes |
| USB port |
3x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C 2x USB 2.0 Type-A |
Software
| Operating system | Windows 11 Home |